home
Strona Główna

 

 
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 


V Niedziela Wielkiego Postu ”B”, 18 marca 2018 r.


1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu nazywaną niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży – od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie, na znak naszego smutku, z powodu śmierci Zbawiciela, skupiając się na rozważaniu Męki Pańskiej.   Dzisiaj kończymy nasze doroczne Rekolekcje Wielkopostne. Dziękujemy Rekolekcjoniście O. dr. Markowi Jeżowskiemu – misjonarzowi klaretynowi, że pomógł nam podczas tych rekolekcji zweryfikować naszą przynależność do Chrystusa i ugruntować naszą wiarę w Pana Boga; życzymy mu wszelkich łask Bożych w dalszym posługiwaniu misjonarskim i kapłańskim. Dziękuję Księżom Wikariuszom za posługę w konfesjonale. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli skorzystać z tego czasu łaski  jakim są rekolekcje i spowiedź św. Dziękuję też za wszystkie ofiary złożone na tacę. 


2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dzieci I komunijnych z O. Rekolekcjonistą, a na godz. 18.00 zapraszam przygotowujących się do małżeństwa.


3. W poniedziałek, 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła. Jest to dzień Patrona Ks. Bp. Józefa Guzdka – Biskupa Polowego WP, a w dniu dzisiejszym Ks. Biskup obchodzi również swoją kolejną rocznicę urodzin. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów polecajmy opiece św. Józefa, życząc obfitych łask Bożych i dobrego zdrowia, a wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli  i dobrego tygodnia.

4. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy św. pobłogosławimy palmy, natomiast przed Mszą św. o godz. 10.30 zgromadzimy się przy pomniku Powstańca Wielkopolskiego, skąd wyruszymy uroczystą procesją do kościoła na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na tę Mszę św. zapraszamy również dzieci I komunijne i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Po Mszy św. rozdanie świadectw uczestnikom katechez przedmałżeńskich.


5. Również w przyszłą niedzielę, 25 marca po Mszy św. o godz. 12.30 koncert w wykonaniu Orkiestry Wojskowej oraz Chórów – Akademickiego i Kameralnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod dyrekcją Mjr. Dominika Sierzputowskiego. Wszystkich serdecznie zapraszamy. 


6. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na świąteczny wystrój naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszą prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.


8. Na dobre przygotowanie do przeżyć wydarzeń paschalnych przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

ks. płk Zenon Surma, Proboszcz Parafii Wojskowej OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Palmowa ”B”, 25 marca 2018 r.


1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Wspominamy uroczysty wjazd Chrystusado Jerozolimy dla dokonania Misterium Paschalnego. Postawę ludzi wobec Chrystusa, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Nie pozostańmy obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii Wielkiego Tygodnia.

2. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 9.00

3. Dzisiaj przed Mszą św. o godz. 10.30 gromadzimy się z palmami przy pomniku Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego skąd wyruszymy procesją do kościoła. Po Mszy św. spotkanie z dziećmi I komunijnymi i rozdanie świadectw uczestnikom katechez przedmałżeńskich. Na początku pozostałych Mszy św. również poświęcimy palmy. 

4. Dzisiaj o godz. 13.30 w naszym kościele odbędzie się koncert w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy pod dyrekcją Mjr. Dominika Sierzputowskiego oraz Chórów -  Akademickiego i Kameralnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

5. Składamy Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na świąteczny wystrój naszego kościoła.

6. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej – Pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 21.00. Niech nasza liczna obecności wspólna modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Chrystusowi za kapłanów.

7. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy! – całkowite powstrzymanie się od potraw mięsnych oraz jednego posiłku do syta i dwóch, aby się trochę posilić. W Wielki Piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową. Od godz. 8.00 do 18.00 adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy”. O godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem Krzyża i komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie z tradycją, czuwanie przy Grobie Pańskim do godz. 21.00. Ofiary zbierane w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża św. przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

8. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim o godz. 9.00 do 20.00 i błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny, tak jak Msze św. w niedziele – o godz. 9.00, 10.30, 12.30 oraz o 15.00. W tym czasie będzie też okazja do spowiedzi św. O godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.Przychodząc do kościoła ze święconką postarajmy się choć 15 minut poświęcić  na adorację Pana Jezusa złożonego do grobu.

9. Uroczystość Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Prosimy przyjść na liturgię ze świecami, aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne przy zapalonych świecach. Prosimy aby zabezpieczyć świece profitkami przed rozlewaniem wosku. Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych można zyskać odpust zupełny. Po zakończeniu Mszy św. zamknięcie kościoła i przygotowanie do Liturgii Wielkanocnej.

10. W Wielkanoc uroczysta Msza św. z radosną procesją rezurekcyjną z ceremoniałem wojskowym w oprawie Orkiestry Wojskowej o godz. 7.00. Zapraszamy. Ze względu na Rezurekcję nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.

11. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na 9 kwietnia.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do przedświątecznej lektury religijnej.

13. Na godne i czynne przeżycie Tajemnic Wielkiego Tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

ks. płk Zenon Surma, Proboszcz Parafii Wojskowej

INTENCJE MSZALNE  23  III  -  2  IV 2018

 


23 marca 2018 r. – piątek
   
godz. 18.00  Ś.p. Janina Giza - 26. gregorianka

godz. 18.00  Tadeusz

godz. 16.00  W kaplicy szpitalnej  Ś.p. Ryszard Jajeśnica
24 marca 2018 r. – sobota

   
godz. 18.00  Ś.p. Janina Giza - 27. gregorianka

godz. 18.00  Tadeusz

godz. 18.00  Ś.p. Ryszard Jajeśnica
25 marca 2018 r. – NIEDZIELA PALMOWA


godz. 9.00  Ś.p.  Barbara Losik – intencja od rodziny Winkler z Czerwonaka

godz. 10.30  Ś.p.  Płk Jerzy Banasiak – intencja od uczestników pogrzebu

godz. 12.30  Ś.p. Danuta Kruszewska w 10. rocznicę śmierci

godz. 12.30 W intencji Parafian i Sympatyków naszej garnizonowej świątyni zarówno żyjących jak i umarłych

godz. 13.30 REQUIEM d-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy oraz Chórów -  Akademickiego i Kameralnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod dyrekcją Mjr. Dominika Sierzputowskiego

godz. 18.00  Ś.p. Janina Giza - 28. gregorianka

godz. 16.00  W kaplicy szpitalnej   Ś.p. Ryszard Jajeśnica
26 marca 2018 r. – poniedziałek

godz. 18.00  Ś.p. Janina Giza - 29. gregorianka

godz. 18.00  Ś.p. Tadeusz

godz. 16.00  W kaplicy szpitalnej
  Ś.p. Ryszard Jajeśnica
27 marca 2018 r. – wtorek


godz. 18.00  Ś.p. Urszula Moskowicz w 1. rocznicę śmierci

godz. 18.00  Ś.p.  Janina Giza - 30. gregorianka

godz. 16.00  W kaplicy szpitalnej
  Ś.p. Ryszard Jajeśnica

28 marca 2018 r. – środa


godz. 18.00  Ś.p. Ryszard Bukowski – intencja od rodziny Budzyńskich z Włocławka

godz. 18.00  Ś.p. Tadeusz

godz. 16.00  W kaplicy szpitalnej 
Ś.p. Ryszard Jajeśnica
29 marca 2018 r. – WIELKI  CZWARTEK

   
godz. 18.00  W intencji Kapłanów pracujących w naszej Parafii Garnizonowej

godz. 18.00  Dziękczynno-błagalna w 65. rocznicę urodzin Aleksandry

godz. 18.00  Ś.p. Tadeusz


30 marca 2018 r. – WIELKI  PIĄTEK
   
godz. 15.00  Rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego
                     Droga Krzyżowa

godz. 18.00  Nabożeństwo adoracji Krzyża św.
31 marca 2018 r. – WIELKA SOBOTA

   
godz. 20.00  W intencji wszystkich pracowników Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Krakowie – o zdrowie, Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski
1 kwietnia 2018 r. – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGOgodz. 7.00  REZUREKCJA
  W intencji Parafian i Sympatyków naszej garnizonowej świątyni zarówno żyjących jak i umarłych

NIE MA MSZY ŚW. O GODZ. 9.00


godz. 10.30  Ś.p.  Barbara Siedlecka w m-c po śmierci – intencja od uczestników pogrzebu


godz. 12.30  Ś.p. Irena w 10. rocznicę śmierci, Władysław w 26. rocznicę śmierci, Robert i Ireneusz w 56. rocznicę śmierci oraz Zmarli z rodziny Bucholc, Błazuckich, Borzęckich, Kuś, Malinowskich, Zamiatowskich i Zawiślaków


godz. 18.00  Ś.p. Tadeusz


godz. 16.00  W kaplicy szpitalnej
  Ś.p. Helena Pączek - 1. gregorianka

2 kwietnia 2018 r. – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY


godz. 9.00 


godz. 10.30  W intencji Parafian i Sympatyków naszej garnizonowej świątyni zarówno żyjących jak i umarłych


godz. 12.30  Ś.p. Jan Pawlikowski w 30. rocznicę śmierci oraz Rodzice z obojga stron i brat Marian


godz. 18.00  Ś.p. Jacek Sochocki z okazji Urodzin


godz. 16.00  W kaplicy szpitalnej 
Ś.p. Helena Pączek - 2. gregorianka